Warszawska fabryka aniołków.

Zwyrodniała kobieta otruła 12-ścioro dzieci.

Nasz korespondent warszawski (Z) donosi: Wobec tego, że w ostatnich czasach znajdywano w Warszawie coraz częściej zwłoki noworodków, policya zarządziła specyalne śledztwo i wpadła na trop całej szajki zwyrodniałych indywidyów, trudniących się zawodowo zabijaniem niemowląt, zwłaszcza zaś nieślubnych. Aresztowano niejaką Antoninę Laskowską, u której podczas rewizyi znaleziono listy od matek, skazanych na zatratę dzieci, makówki i odwar. Laskowska kręciła się koło zakładów położniczych i wychodzącym matkom proponowała wzięcie dzieci na wychowanie za miesięczną opłatą od 5 do 10 tysięcy marek. Jak stwierdzono, w ostatnich dniach otruła Laskowska dwanaścioro dzieci.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-04-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.