Morderstwo.

Z Gniezna donoszą nam: W nocy z 1. na 2. kwietnia o godzinie 2 zabitych został strzałem w szyję gospodarz Smiduda z Jankówka w pow. gnieźnieńskim. Strzał padł przez drzwi do podoju. Ugodzony kulą gospodarz wypadł na podwórze, tamże runął na ziemię i zmarł. Śledztwo w tej sprawie, co do której na razie szczegółów brak, wykryje niezawodnie winnego.

 

Na dom Wojciecha Szykownego w Pawłowie pow. witkowskiego napadło w nocy z 30 marca 2 zamaskowanych bandytów i wystrzałem z rewolweru położyli go trupem. Mordercy zrabowali następnie 1000 marek i zbiegli w niewiadomym kierunku. Wdrożono energiczne śledztwo.

 

Kurjer Poznański, 05-04-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.