Kronika kryminalna

Pan, który dokonał wczoraj w operze, w garderobie, kradzieży i wyjął z kieszeni portfel z zawartością 10,000 marek oraz wykaz osobisty i nominację ministra Trzecińskiego na profesora państwowej Akademji Muzycznej, naszego współpracownika, p. Wieńczysława Brzostowskiego, - proszony jest o odesłanie papierów pod adresem redakcji „Głosu Porannego” (św. Marcin 70). Wszelkie zastrzeżenia zostały dokonane.

 

Kurjer Poznański, 14-10-1921

Wczoraj w południu włamali się złodzieje do pewnego mieszkania, otwierając drzwi za pomocą wytrycha, gdzie skradli chustkę wartości 10 tys. mk. oraz 700 mk. gotówką.

 

Kurjer Poznański, 14-10-1921

(A) Wczorajszej nocy dwaj zamaskowani bandyci napadli na tartak leśny w Reklińcach pow. Żółkiew i pod terorem obrabowali całe mieszkanie urzędniczki tartaku Dory Perlesównej. Starat wynosi przeszło milion mk.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-10-1921

W pięciu minutach obrabowano 13 wagonów.

Nasz korespondent warczawski (Z) telefonuje:

Z Lublina donoszą, że w Ożarowie wczoraj rao tłum złożony z przeszło 400 osób napadł na pociąg towarowy zdążający do Warszawy. Po oderwaniu plomb zrabowano z 13 wagonów wiele towarów jak np. ryż, cukier, mąkę i t. d. Cały napad nie trwał dłużej nad pięć minut.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-10-1921

Policya aresztowała 13 letn. Jana Zagulę, który w Smoczej Jamie na Wawelu skradł Janowi Kamińskiemu srebrny zegarek z łańcuszkiem wartości 25.000 Mk. Zagula zegarek ten sprzedał jakiemuś mężczyźnie za 500 Mk.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 07-10-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.