Albania w zaczarowanem kole

Wiedeń, 3 czerwca.

Położenie księcia Albanii jest nader ciężkie. Powstańcy przechodzą od sukcesu do sukcesu, książę Wied zaś musi zwracać się w różne strony z żądaniem o pomoc, której doczekać się jednak nie może. Prośby księcia o pomoc nie odniosły żadnego skutku wobec nieprzychylnego dla akcyi międzynarodowej stanowiska Niemiec i Anglii. Jak się zdaje

 

 

Jedynie Albania północna chce pomódz księciu.

żandarmerya, na której opici-a się jeszcze autorytet księcia, jest tak wyczerpana wskutek walk ostatnich, te na przyszłość nie stanowi już żadnej gwarancyi. Podobno jednak książę Wied narazie nie ma jeszcze zamiaru abdykować.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 04-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.