Cała Albania w ogniu rewolucyi

Wiedeń. (Wł.) Internowanie Essada paszy na okręcie austryackim, budzi obawę, że cała Albania stanie w ogniu rewolucyi. Essad bowiem należy do osobliwości posiadających olbrzymi wpływ wśród Albańczyków, jako członek szczepu Taptani. Lud albański nie zniesie aresztowania swego wodza i przyjaciela.

 

 

Losy Essada paszy.

Wiedeń. (Wł.) Losy Essada paszy są obecnie w ręku księcia Wieda. Prawdopodobnie Essad nie zostanie stracony z obawy przed wzburzeniem Albańczyków, lecz za zgodą mocarstw skazany na wygnanie.

 

Ucieczka Essada paszy.

Wiedeń. (wł.) „Neues Wien. Journal” donosi, że Essadowi paszy udało się zbiedz z okrętu austryackiego. Wiadomość ta nie została jeszcze urzędowni potwierdzona.

 

Rewolucyoniści maszerują na Durazzo

Wiedeń. (wł.) „Albanische Kor.” donosi, że ruch rewolucyjny wśród chłopów przybiera coraz groźniejsze rozmiary. Banda chłopów zrewoltowanych w liczbie 10.000 ludzie, znajduje się już w odległości 4 kilometrów od Durazza. Rewolucyoniści żądają głowy księcia Wilhelma Wieda.

 

Walka marynarzy austryackich z rewocyonistami

Durazzo. (wł.) Marynarze austryaccy stoczyli krwawą walkę z jedną zband zwolenników Essada paszy, świetnie uzbrojoną. Mimo, iż rewolucyoniści dziesięć krotnie przewyższali siłą oddział marynarzy austryackich, marynarze austryaccy walcząc mężnie, rozbili bandę zupełnie.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 21-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.