Separatyzm Chorwatów.

Pisma francuskie donoszą, że znany przywódca separatystów chorwackich. Radicz. miał oświadczyć, iż „delegacja jugosłowiańska w Genui, nie ma prawa przemawiać w imieniu królestwa Serbsko-Chorwacke-Słoweńskiego. lecz co najwyżej w imieniu Serbów. „Kwestia autonomii Chorwacji, mówił Radicz, jest zagadnieniem międzynarodowem. Sprzymierzeńcy mieli zamiar wprowadzić do traktatu pokojowego specjalny, paragraf. uznający Jugosławię jako monarchię federacyjną. To tylko dążności centralistyczne rządu belgradzkiego doprowadziły sprzymierzeńców do zaniechania powyższego zamiaru.

 

Kurjer Poznański, 05-05-1922

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.