Wielkie znaczenie porozumienia Łotwy i Polski.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Warszawa, 11 stycznia. (Z) „Kuryer Polski" zamieszcza dłuższy wywiad z delegatem Łotwy w sprawie porozumienia polsko-łotewskiego. Delegat ten oświadczył: Celem zbliżenia polsko-łotewskiego jest utworzenie jednolitego frontu przeciw bolszewikom I Niemcom. Łotwa chce oprzeć się na Estonii, Litwie, następnie FIndlandyi i Polsce.

 

Republika polska pierwsza zrozumiała znaczenie silnej Łotwy i zgodziła się z nią na porozumienie. Litwę na razie z powodu jej chwiejnego stanowiska, pominięto. Ekonomiczne zbliżenie Polski i Łotwy przedstawia szerokie perspektywy, albowiem umiędzynarodowienie Gdańska nie odpowiada interesom Polski, która korzystać musi z portów łotewskich Rygi, Miławy i Libawy, na co się Łotwa chętnie zgodzi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-01-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.