Walki na Syberji.

Helsingfors, 7 listopada. (PAT). Radio poza, Z Omska donoszą; Sacharow na czele swej armji Odniósł dalsze zwycięstwa w kierunku na Kurgan miasteczko położone o 200 mil na południowy wschód od Tobolska.

 

W ostatnich dniach armia jego wzięła do niewoli 5 sztabów, 2000 ludzi i zdobyła 19 dział, 40 karabinów maszynowych oraz wielką ilość materalów wojennych. Oddziały kozackie wchodzące w skład armji Sacharowa przedarły się na tyły nieprzyjaciela szerzą panikę. Bolszewicy wycofali się ku północno-zachodowi.

 

Głos Polski, 08-11-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.