Podział szat po nieboszce Austryi.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Wiedeń, 8 października. (c) Po podpisaniu traktatu w St. Gerrnain sprawa likwidacyi spadku po Austro-grzech przybrała nowy obrót — Wskutek tego reprezentanci państw sukcesyjnych musieli się zastanowić nad sposobem dobrej likiwidacyi. Jak wiadomo traktat pokojowy postanawia, że własność Austro Wągier przechodzi że państwa sukcesyjne, o ile leży na ich terytoryach. Temsamem przestała istnieć mapa likwidacyjna.

 

Wobec tej nowej sytuacyi przedstawiciel republiki polskiej Dr Twardowski zaprosił likwidatorów państw sukcesyjnych, celem naradzenia się nad sprawą. Równocześnie odbyła się w tej sprawie konferencya reprezentantów państw sukcesyjnych w Wiedniu, która wybrała subkomitet zostający pod przewodnictwem Dra Twardowskiego, celem ułożenia programu dalszej pracy po ratyfikacyj pokoju, przyczem w miejsce likwidacyi wchodzi kwestya przeprowadzenia traktatu pokojowego, — Dr Twardowski wyjeżdża jutro na 10 dni do Warszawy.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-10-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.