Zamach wojskowy D'Annunzia w Rjece

przysporzył Włochom kłopotu.

Wiedeń. (PAT) „N. Journal" donosi z Ber. ,,Voss. Ztg." donosi z Lugano: Wypadkiem dnia na Węgrzech jest wiadomość, że D'Amzunzio na czele małej grupy grenadyerów i wojsk szturmowych, zaopatrzonych w karabiny maszynowe oraz automobil pancerny w piątek popołudniu wkroczył do Rjeki i ogłosił jej aneksyq. W izbie wiadomość ta zrobiła ogromne wrażenie. Prez. ministrów Nitti, otrzymawszy, tę wiadomość, dał polecenie ministrowi wojny, aby szybko stłumił ten akt niesubordynacyi, aby uchronił Włochy od grożącej im klęski głodowej, którą zamach może przyspieszyć. Zdaje się, że wojska regularne, a zwłaszcza grenadyerzy przyłączyli Się do ochotników D'Annunzia.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-09-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.