Armia polska prze ku granicom Rosyi etnograficznej.

Pobity nieprzyjaciel cofa się w popłochu.

Warszawa. (PAT). Komunikat sztabu generalnego wojsk polskich z dnia 10 b. m.: Front litewsko-białoruski: Pobity w ostatnich walkach nieprzyjaciel cela się na Robrujsk i Szack, południowa zaś grupa nieprzyjaciela stara sie przebić na Słuck.

 

Na całym froncie ścigają nasze wojska cofającego się nieprzyjaciela. Srodkowa grupa opanowała Kiejdany, Stelpec dzieła kawalerya na tyły nieprzyjacielskie w kierunku na Szack.

 

Obliczona dotychczas zdobycz wynosi: 2880 jeńców, 63 karabinów maszynowych, 4 armaty, 12 lokomotyw, 250 wagonów i 3 pancerne samochody i znaczny materyał wojenny.

 

Dnia 9 sierpnia wkroczył do Mińska dowódca frontu litewsko-białoruskiego generał Szeptycki ze swoim sztabem. W mieście spokój i ruch normalny.

 

Front wołyński: Walki w toku.

 

Front galicyjski: Bez zmiany.

 

Haller, pułkownik.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-08-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.