Z frontu wołyńskiego.

Krechowiacy po powtórnem wyjściu na front w początkach maja r. b. zawędrowali na wolyńskie pustkowia, porznięte nieprzerwanem i liniami okopów i drutów kolczastych. Po odcięciu odwrotu Ukraińcom z Lucka i zdobyciu tego miasta, I-szy pulk ułanów pchnięto na Brody, które zajął 23-go maja, przechodząc tego samego dnia dawną granicę austryacko-rosyjską i zajmując Radziwiłłów wraz z nie-zliczonem bogactwem taboru kolejowego, materyału wojennego, artykułów spożywczych i manufaktury. Fotografia niniejsza przedstawia pancerkę ukraińską „Siczownik", obecnie polską „Krechowiak", wraz z dowódcą 11-go szwadronu, por. B. Kentro i por. J. Litewskim i Dowgiałłą oraz grupą ułanów, którzy pancerkę opanowali d. 27-go mają wraz z pełnem uzbrojeniem i załogą.

Tygodnik Ilustrowany, 21-06-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.