Francya poniosła największe straty w ludziach – 51 miesięcy rzezi w cyfrach.

Najświeższe dzienniki francuskie przynoszą sprawozdanie urzędowe, jakie przedłożono wialnie Parlamentowi francuskiemu o stratach w ludziach, poniesionych przez rafy czas wojny. Według też o sprawozdania straty Francyl na lądzie wynoszą w zabitych, natartych i zaginionych 1 milion, 355 tysięcy, co przy ogólnej sumie powołanych pod broń od początku wojny, 8 milionów, 440 tysięcy, daje 16-02 proc. całej siły armii. W stosunku do ludności Francya straciła 1 człowieka na każdych 28 mieszkańców.

 

Straty Anglii wynoszą 613 tysiący, czyli jednego człowieka na 66 mieszkańców.

 

Włochy miały 465 tysięcy zabitych zmarłych, a więc 1 człowieka na 79 mieszkańców.

 

Niemcy stratny około 2 milionów w zabitych i zmarłych, co daje proporcyę 1 na 35 mieszkańców.

 

Austro - Węgry wykazują straty około 1 miliona, a zatem 1 na 50 mieszkańców. Rosya miała strat przypuszczalnych tyle, że przy ogromnym jej obszarze daje to proporcyę 1 na 107 mieszkańców.

 

Wreszcie Stany Zjednoczone miały 51 tysięcy zabitych i zaginionych, czyli 1 na 2 tysiące mieszkańców.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-07-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.