Podpisanie traktatu pokojowego.

WIEDEN 23.6 P. A. T. Biuro korespondencyjne donosi z Weimaru:

Na Zgromadzeniu narodowem posłowie Schultz, Groesber i towarzysze zgłosili wniosek tej treści:

Zgromadzenie narodowe zgadza s!ę na podpisanie traktatu pokojowego. Nad tym wnioskiem odbyło się głosowanie imienne: Za oświadczyło się 237 członków Zgromadzenia, przeciw 138, 5 zaś wstrzymało się od głosowania.

 

Wniosek ten został przyjęty.

Następnie nabyło się głosowanie nad wnioskiem o wyrażenie rządowi votum zaufania. Votum to uchwalono 236 przeciw 89, przyczem 68 członków Zgromadzenia wstrzymało się od glosowania.

 

Kurjer Częstochowski, 24-06-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.