Zajęcie Borysławia i Drohobycza.

Warszawa. 20 5 (PAT.). Komunikat urzędowy z dnia 19.5.

W nocy z 18 na 19 b. m. wojska nasze wkroczyły do Drohobycza i Borysławia.

Borysław nie uszkodzony.

Inne oddziały zdobyty wczoraj Mikołajów. Linia o szosa kolei Lwów -- Mikołajów cala w naszem ręku. Mosty na Dniestrze koto Rozwadowa sforsowane.

Nieprzyjaciel ucieka w popłochu.

 

Olbrzymia zdobycz w materjale wojennym i jeńcach nie obliczona. Entuzjazm ludności w zajętych miastach nie da się opisać. W Samborze pierwszego dnia zgłosiło się do wojska polskiego kilkuset ochotników.

 

Front wołyński. Na całym froncie od granicy Galicji do Prypeci stoimy nad Styrem. Wysunięte patrole zetknęły się w kilku miejscach z wojskami bolszewickiemi.

 

Front litewsko-białoruski. Bez zmiany.

 

W zastępstwie szefa sztabu generalnego Haller, pułkown.

 

Ziemia Lubelska, 20-05-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.