Rzeka Ren granicą francusko-niemiecką.

„Agencya Hansa” donosi, że Rada Czterech na ostatniem posiedzeniu prowadziła dalej dyskusyę nad rozgraniczeniem terytoryum mianowicie nad granicą niemiecko-francuską.

Mianowicie Francya domaga się, jak wiadomo, całej swojej granicy z roku 1814, z włączeniem całego zagłębia rzeki Saary, przyczem ludność niemiecka, któraby w ten sposób została zagarnięta, miałaby otrzymać polityczną autonornię. Francya domaga się, ażeby Ren służył za granicą naturalną, wskutek czego Niemcy nie miałyby prawa posiadania na lewym brzegu Renu twierdz i kolei wojskowych. Po rozstrzygnięciu kwestyi granicy francuskiej, Rada Czterech zajmie się problemem Adryatyckim.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 01-04-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.