Komunikat sztabu generalnego z dnia 27 marca

Front galicyjski: Pod Lwowem obustronna działalność artylerii. Jeden z patroli naszych dotarł do Czartowskiej Skały. Na pudnie od linji kolejowej Lwów—Przemyśl walki artyleryjskie i utarczki patroli. Kontrataki nieprzylaciela na Wiszenkę Wielką odparto. Ataki nieprzyjaciela na linję Bełz—Uhnów załamały się z wielkimi dla niego stratami w ogniu naszej piechoty.

 

Front wołyński: Sytuacja bez zmiany.

 

Front Litewsko-Białoruski. Pod Parochońskiem. Łogiczynem i nad kanałem Ogińskiego drobne potyczki wywiadowczych oddziałów. Na odcinku Szczary i Niemna spokój.

 

W zastępstwie stela sztabu gen. Haller rn. p. pułkownik.

 

Gazeta Warszawska, 29-03-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.