Wielkie zwycięstwo armii polskiej pod Rawiczem.

Poznań.- (P. A. T.) Komunikat sztabu generalnego 6 bm. Front północny: Pod Broniewiem i Antoniowem utarczki patroli, Florentynów, Rynarewo, Zamość, Samoklęski zajęły nasze oddziały. Zdobyto kilka kulomiotów większe zapasy amunicyi i przyborów sanitarnych. Z Radzonek, Podstolic i Podamina wyparto Niemców. Zdobyto 2 kulomioty. Saruków, Filipiny Rosko ostrzeliwała artylerya niemiecka.

 

Front zachodni. Atak niemiecki na Kolno odparliśmy zupełnie. Pod Zbąszynem działalność artyleryi.

 

Front południowy. Pod Lesznem ostrzeliwała artylerya niemiecka w dalszym ciągu wsie poza frontem. Strat nie było. Na wschód od Rawicza odnieśliśmy nów znaczny sukces. Zwinięto z dwóch stron front niemiecki, zabierając od północy Konarzewo i Laszczyn, na południe Dębno, Szymanowo i Sarnowo dwuskrzydłowym atakiem. Zdobyczy jeszcze nie stwierdzono. Do Zduń nieprzyjaciel wtargnął prawie bez walki. Przeciwakcya w toku. Pod Kobylą Górą wzięliśmy do niewoli cały patrol niemiecki.

 

Szef sztabu generalnego.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-02-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.