Komunikat francuski,

Francuskie sprawozdanie popołudniowe z 11. W ciągu nocy Francuzi pozostali wszedzie w kontakcie z wrogiem, którego odwrót trwał w rozmaitych punktach frontu. Na północ od rzeki Aisne zajęli i przekroczyli Francuzi Chivi-Moulins. Wojska włoskie dotarty na południe od Courtecon do Chemin des Dames, który Francuzi trzymają aż do wzgórza pod Cerny au Laormais. W Szampanji usadowili się Francuzi w kilku punktach na północnym brzegu rzeki Suippes między St. Etienne i Bomt sur Suippes oraz pod Warmerivitte, Vaudetre i St. Masmes. Dalej na wschód zajęta piechota francuska Mont St. Martin, Corbon i Brieres.

 

Francuskie sprawozdanie popołudniowe z 13.: Francuzi wzięli La Fere i przeszli przez tor koleiowy La Fere — Laon i przez wzgórza pod Danzy i Versigny. Północna i wschodnia część wsi Leserre stoją w płomieniach. Przy górach pod St. Gohain zajęli Francuzi St. Nicolas au Bok i Suzy. Włosi poczynili na północ od rzeki Ailette postępy. Dalej na wschód trzymają Francuzi Unię Aizelles — Poerrieux Amifontaine. Francuzi oczyścili ostatnie gniazda niemieckie w kolanie rzeki Aisne.

 

Kurjer Poznański, 15-10-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.