Pogrom Turcyi w cyfrach:

80 tysięcy jeńców, 350 dział.

Wiedeń. Komunikat angielski z Syryi z 5 bm.: Nie nastąpiła żadna zmiana w sytuacyi. Na północ i zachód od Damaszku kawalerya nasza w swoich rozjazdach wywiadowczych w okolicy wzięła 15.000 jeńców.

Od początku operacyi z nocy dnia 18 września wzięliśmy 71.000 jeńców i 350 dział, nie wliczając w to 8.000 jeńców wziętych do niewoli przez wojska arabskie króla Hedżasu, Husseina. W liczbie jeńców znajdują się komendanci 16, 19, 24 i 53 dywizyi i reszta garnizonu z Maan (Ali Jezbi pasza). Prócz tego w jeńcach niemieckich i austro-węgierskich wzięto razem 203 oficerów i 8000 żołnierzy.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-10-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.