Francuzi przekroczyli Suippost i Arnę,

Wiedeń. Komunikat francuski z dnia 5 b. m. wieczorem: Zwycięskie natarcia wojsk francuskich i amerykańskich na froncie nad Veale i w Szampanii, zmusiły Niemców do ogólnego odwrotu na rzekę Suippes i Arnes. W pełnym pośpiechu rozpoczęli oni odwrót na froncie 45 km. szerokości i do opuszczenia olbrzymich fortyfikacyi, które w ciągu kilku lat były umacniane i bronione z wielką zaciętością.

 

Miasto Reims jest obecnie zupełnie uwolnionej Fort Brimont i cały masyw Moronvillers znajdują się w rękach francuskich. Masyw Regent l'Alease jest dziś zupełnie odcięty. Nasze straże przednie pozostace stale w kontakcie z tylnemi stratami nieprzyjaciela przekroczyły linię Orainville—Bourgogne--Carnay les Reims—Beme—Bethenville. —Dalej na zachód dotarli Francuzi do Arny w całym jej biegu.

 

Francuzi przekroczyli Suippes koło Orainville i w kilku miejscach Arnę.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-10-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.