Urzędowy komunikat bułgarski.

Zofia. (B. kor.). Sztab generalny bułgarski ogłasza 23 b. m.:

 

Front macedoński: Na wyżynie Stranareteszka Planina zdobyliśmy szczyt góry na południe od miejscowości Popli. Nieprzyjaciel cofnął się w nieładzie i pozostawił wielką ilość zabitych i rannych. W okolicy Floriny spokój. Na wyżynie Kaimakcalan obustronny gwałtowny ogień artyleryi i słabe przedsięwzięcia piechoty. W dolinie Moglenicy slaby ogień artyleryi. Nasza artylerya rozproszyła liczne nieprzyjacielskie zbiorowiska. W dolinie Wardaru słaby ogień artyleryi.

 

Front rumuński: Wzdłuż Dunaju niema nic do doniesienia. W Dobrudży dzień wczorajszy był trochę spokojniejszy. — Nieprzyjacielska próba podsunięcia się ku miejscowości Mustafazi udaremniona została przez naszą artyleryę oraz przez pojawienie się naszej konnicy. Nieprzyjaciel cofnął się do swych stanowisk.

 

Na innych frontach potyczki wysuniętych naprzód oddziałów z pomyślnym dla nas wynikiem. Wzdłuż wybrzeży Morza Czarnego spokój.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-09-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.