Komunikat niemiecki.

Berlin. (B. Wolffa). Główna kwatera ogłasza 10 września: W czasie częściowych ataków nieprzyjaciela na północ od Merkem i na północny wschód od Ypern pozostały w jego ręku mniejsze części rowów. Po obu stronach gościńca z Peronne do Cambray kontynuowali Anglicy swe ataki. Główne ich uderzenie zwracało się przeciw Gouzeaucourt-Epehy. Nieprzyjaciela odparto. Również nie udały się ataki nieprzyjaciela wykonane wieczorem z lasu Havricourt i na południe od drogi z Peronne do Cambray. Ataki częściowe koło lasu Holnon (na południowy wschód od Vermand) i nad drogą Ham do St. Quentin. Nasze wojska przednie, Cofnięte ubiegłej nocy z nad kanału Crozat, były wczoraj tylko w słabym kontakcie z nieprzyjacielskimi oddziałami wywiadowczymi na zachód od linii Essigny-Vendeuil.

 

Częściowe walki nad Oisą. Czynność artyleryi na północ od Mikity. Między Aillettą a Aisną kolo południa wzmógł się ogień działowy ponownie do wielkiej siły. Gwałtowne ataki nieprzyjaciela, powtarzane do wieczora kilka razy, nie udały się. Przy ich odparciu odznaczyli się szczególnie grenadyerzy brandenhurgscy. Między Aisną a Wsią odparliśmy natarcia Francuzów. Pomyślne nasze przedsięwzięcia na wschód od Reims, na południowy zachód od Parroy (na froncie lotaryngskim) i na górze Doller.

 

Pierwszy generalny kwatermistrz Ludendorff.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-09-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.