Na linii Gouzeaucourt-Epehy-Vermand-kanał Crozat-Vauxaillon-Vailly.

KOMUNIKAT NIEMIECKI.

Berlin. (B. Wolffa). Główna kwatera ogłasza 8 września:

Oddziały piechoty przywiodły z belgijskich linii na wschód od Mercken, Na północ od Armentieres odparliśmy ponowne ataki Anglików.

 

Na froncie bojowym stoimy wszędzie w naszych nowych pozycyach, Nieprzyjaciel starał się wczoraj posunąć sic do nich znaczniejszymi silami na południe drogi Peronne-Cambrai. Straże tylne zmusiły go do walki, walcząc uchyliły się od przemagającego przeciwnika. Wieczorem na zachód od linii Gouzeaucourt-Epehy-Tenapleux odparły zacięte ataki. Po oba stronach Sommy nieprzyjaciel także wczoraj szedł za nami tylko z wahaniem. Mamy z nim czucie bojowe na linii Vermand-St. Simon i nad kanałem Crozat.

 

Na północ od Aisny wzmocniła się walka artyleryi. Na zachód od Premontre-Branxcourt rozbity się silne częściowe ataki przeciwnika. Na południe od Ailetty nieprzyjaciel przysunął się do naszych linii na wschód od Vauxaillon.

 

Silne ataki między Vauxaillon a okolicą na zachód od Vailly, powtarzające się aż do wieczora, kilkakrotnie odparto. Między Aisną a Wsią działalność bojowa nadesłała.

 

Pierwszy generalny kwatermistrz Ludendorff.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-09-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.