Komunikat niemiecki.

Berlin. (Biuro Wolffa). Główna kwatera ogłasza 4 lipca:

ZACHODNI TEREN WOJNY.

Grupa wojsk ks. Ruprechta: Wieczorem ożywiała się na poszczególnych odcinkach czynność bojowa. Od wczesnego rana był silny ogień artyleryi nieprzyjacielskiej po obu stronach Sommy. W tem miejscu rozwinęły się walki piechoty.

 

Grupa wojsk niemieckiego następcy tronu: Gwałtowne ataki częściowe Francuzów na północ od Aisny. Na wschód od Moulins Sons Touvent odparto nieprzyjaciela przeciwatakiem w obrębie naszych pierwszych linii bojowych. Pozatem złamały się ataki nieprzyjaciela przed naszymi zasiekami. Ponowne natarcia nieprzyjaciela na zachód od Chateau Thierry nie powiodły się.

 

Grupa wojsk generała Gallwitza i grupa wojsk ks. Albrechta: Odparto silne natarcie nieprzyjaciela na wschodnim brzegu Mozy. W Sundgau wzięliśmy jeńców w czasie pomyślnego przedsięwzięcia.

 

Porucznik Udet zwyciężył w walce napowietrznej po raz 40. Porucznik Rumsy po raz 29 i 30. Pierwszy generalny kwatermistrz Ludendorff.

 

KOMUNIKAT WIECZORNY.

Berlin. (B. Wolffa.) Urzędowo donoszą wieczór 4 lipca: Po obu stronach Sommy rozbiły się silne angielskie ataki częściowe na naszym terenie bojowym.

Zbombardowana wieś francuska na Zachodzie, z której piechota francuska ostrzeliwa nadchodzących Niemców.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-07-1918 [Foto.: Praca: tygodnik polityczny i literacki, ilustrowany 30-06-1918]

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.