Wielkie ataki włoskie.

WIEDEN. 4.7. (BK.). Komunikat astro-węgierski pod datą 3.7.

Wczoraj wczesnym ranem rozpoczął się na całym froncie nad Piawą, od Sugesana w dót, zaciekły wioski ogień działowy, który na południe od San Dona, w kilku odcinkach wzmógł się do ognia huraganowego. W kilka godzin później przeszła nieprzyjacielska piechota w obszarze ujścia Piawy do ataku. W ciągu zatartych walk trwających cały dzień, nie zdołał przeciwnik, wyjąwszy małe uzyskanie terenu kolo Chiesanuova, nigdzie osiągnąć sukcesu. Również usiłowanie na południowem skrzydle kolo Revedoli, zmierzające pod ochroną nieprzyjacielskich morskich sił bojowych do wysadzenia na ląd piechoty, rozbił się o nasz ogień.

 

Włoski zamiar przedostania się koło Zenson udaremniono.

 

Na wenecjańskim froncie górzystym rysa działalność bojowa również nadzwyczaj ożywiona. Na zachód od Asolono, silny atak został powstrzymany przeciwuderzeniem wypróbowanego dolno-austrjackiego 49 pułku piechoty. Także na północ od Col del Rasso i kolo Asiago, odparliśmy natarcia włoskiej piechoty.

 

Na tyrolskim froncie zachodnim umiarkowana walka działowa. Jak dodatkowo ustalono, porucznik Barwig był tym, który z pilotem, plutonowym Kazerem, zastrzelił dnia 19 czerwca wielokrotnie wspomnianego włoskiego lotnika, ścigacza majora Baroca.

Niebezpieczne śledzenie nieprzyjaciela w moczarach na Zachodzie.

 

Ziemia Lubelska, 04-07-1918 [Foto.: Praca: tygodnik polityczny i literacki, ilustrowany, 30-06-1918]

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.