Mapa frontu we Włoszech.

Mapka przedstawia północną część Mech, oraz przyległe części bajów austrjackich i kawałek Szwajcarji. U dołu na prawo Morze Adrjatyckie, a nad mem od wschodu Tryest, port austrjacki, od zachodu Wenecja, miasto portowe włoskie. Linie kropkowane, to dawne granice między Austrją i Wiochami. Front aż do jesieni 1917 r. biegi wzdłuż granicy. Od czasu ofensywy jesiennej Włosi musieli cofnąć się w głąb swego kraju. Obecnie linia bojowa biegnie wzdłuż rzeki Firmy, uchodzącej do Morza Adrjatyckiego, (rzekę tą Austrjacy teraz w kilku miejscach przekroczyli), potem skręca nad rzeką Bienie. (na zachód od Piawy), przechodzi koło miast Asiago i Arsiero i przechodzi do Tyrolu.

Zorza: pismo tygodniowe z rysunkami, poświęcone sprawom oświaty, dobrobytu i rozwoju społecznego ludu, 30-06-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.