Komunikat austryacki.

Wiedeń. (BK.) Urzędowo ogłaszają 25 czerwca:

Front górski między Asiago a Piawą był wczaraj znowu widownią zaciętych walk. Nieprzyjaciel wytężał wszystkie siły, aby odzyskać stanowiska na wzgórzach wzięte mu 15 czerwca. Na Monte di mal Bella, Col del Rosar, Asulons, Solarola i Monte Pertica większą część dnia walczono zacięcie. Włochów odparto wszędzie, w wielu miejscach kontratakami. Doniesienia napływające opisują wyższe ponad wszelkie pochwały zachowanie się piechoty i artyleryi, która brak udział w walkach, i wspominają specyalnie o pulkach artyleryi nr 9 (Galiryanie), nr 53 (Kroaci), nr 114 (Dolna i Górna Austrya), nr 120 (Ślązacy), oraz pułku bośniackoshercegowińskim nr 4.

W obszarze Montello i na południe stamtąd wystawa się nieprzyjaciel patrolami ku Piawic. W obszarze Sandons wojska zabezpieczające zmianę brzegu wykonywaną przez nasze dywizye, musiały ostatnich dniach wytrzymać silne ataki. Zdołaliśmy swoje ruchy takli tu przeprowadzić według planu i nie tracąc sprzętu wojennego.

 

Od 15 czerwca stracili Włosi przeszło 50.000 ludzi w jeńcach, w tem około 1.100 oficerów. Ogólne straty nieprzyjaciela można liczyć najmniej na 150.000.

 

Szef sztabu generalnego.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 27-06-1918 [Praca: tygodnik polityczny i literacki, ilustrowany, 23-06-1918]

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.