O przywrócenie caratu.

Od osoby, przybyłej do Lwowa w ostatnich dniach z Odesy dowiaduje się „Kurjer lwowski", iż utrzymuje się tam uporczywie pogłoska, że między Niemcami a zwolennikami caratu w Rosji toczą się układy o przywrócenie caratu w Rosji na następujących warunkach: carem zostanie były carewicz Aleksy, syn Mikołaja II, regentem zaś jego wuj, książę heski, brat b. carowej, który zamiankowany został niedawno głównym komenderującym w tych obszarach rosyjskich, które leżą na wschód od granicy traktatu brzeskiego, a zajętych dalej przez Niemców.

Nowy rząd rosyjski miałby za to uznać traktat brzeski i wejść w ścisły sojusz z Niemcami. Sojusz ten antykoalicyjny miałby przedewszystkiem za zadanie ułatwienie pochodu na Azję, głównie na lndje, które Niemcy pragnęliby zająć w zamian za odebrane im kulonie zamorskie.

 

Za przyjęcie tych warunków, Niemcy podobno gotowi są zdusić bolszewików, naturalnie przedsięwziąć nowy pochód dalej na wschód i przywrócić carat. Dawna prawica rosyjska, wiernocarska, składająca się z arystokracji i różnych wysokich dygnitarzy wojskowych i państwowych podobno agituje za przyjęciem tych warunków.

 

Ziemia Lubelska, 08-06-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.