Komunikat niemiecki.

BERLIN, 18.5 (BK) Komunikat urzędowy niemiecki pod datą 17.5 wieczorem: Z placów boju niema nic nowego.

Niemcy chcą zakończyć walkę na Zachodzie".

KOPENHAGA, 17.5 (tel. wł.) „Telegraph" dowiaduje się rzekomo z bardzo dobrego źródła, że rząd niemiecki obecnie kładzie główną wagę na to, ażeby walkę na zachodzie ukończyć za jednym zamachem. W tym celu gen. Ludendorf gromadzi wielkie siły niemieckie, celem jego ma być zdobycie fortów oraz kompletne zniszczenie siły wojskowej Francji. Ludendorf ma podobno być zdecydowany prowadzić wytężającą walkę na zachodzie do jesieni.

Ciężka artylerja, przeprowadzana na nowe stanowiska przez zbombardowane pozycje piechoty.

 

Ziemia Lubelska, 18-05-1918 [Świat: pismo tygodniowe ilustrowane, 11-05-1918]

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.