Komunikaty francuskie.

Sprawozdanie francuskie z 11. V. po południu:

W czasie nocy trwała bardzo ożywiona walka artyleryjska na cakla obszarze pod Grivesnes i Mainy Raineval. Wojska francuskie na północ od Grivesnes wykonały nagle przedsięwziecie podczas którego wzięliśmy 15 jeńców. W odosobnionem przedsiewzięciu w lesie pod Moreuil, na północ - zachód od Orvillers Sorel zyskaliśmy cenny obszar. W ręce francuskie dostało się 39 jeńców i kilka karabinów maszynowych. Niemiecki kontratak rozbił się zupełnie w ogniu francuskim.

Oddziały francuskie w kilku miejscach wtargnęły do linii niemieckich a mianowicie na południe-wschód od Montdidier i na północ-wschód od Thiescourt. W odcinku pod Sapigneul i w Woewre wzięli francuzi jeńców i zabrali materiale. Z reszty frontu nic nie donos.

Okopy na wyżynach flandryskich.

 

Kurjer Poznański, 14-05-1918 [Foto.: Praca: tygodnik polityczny i literacki, ilustrowany, 05-05-1918]

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.