Sprawozdanie niemieckie.

(wtb.) Główna kwatera, 27 kwietnia. Wojna na zachodzie. Na północ od Wyczaete dotarliśmy aż do południowego skraju Voormezeele. Francuskie i angielskie dywizye próbowały napróżno wydrzeć nam kanał z powrotem. Ataki ich, podejmowane przed południem na froncie od Dietzebusch aż do Loker, w godzinach wieczornych z okolicy Loker aż na zachód od Dranoeter, złamały się wśród wielkich strat w naszym ogniu. Gdzie nieprzyjaciel zdolał zbliżyć się do naszych linii, tam uległ w walce z blizka.

 

Na północ-zachód od Merville, na południowym brzegu Lys i pod Givenchy złamały się nieprzyjacielskie ataki. Pomiędzy Skarpa a Sommą utarczki wywiadowcze.

 

Na południe od Sommy zakrwawili się Francuzi kilkakrotnym ataku pod i na południe od Villers-Bretonneux. Po nieudanych silnych atakach porannych przy i na północ od lasu nad Ancre, skupił nieprzyjaciel po południu swoje sity, przeważnie Marokanów — do ponownego ataku nad Ankra i na północ od strumienia Luce. Kilkakrotne, silnym ogniem artyleryi rozpoczęte próby przełamania naszych linii nie .powiodły się. Z własnego popędu ruszyły oddziały piechoty po obu stronach strumienia Luce do ataku, oczyściły kilka gniazd karabinów maszynowych, zabierając przytem Francuzów do niewoli.

 

Z reszty widowni walk nic nowego.

 

Wojna na wschodzie.

Finlandya. Próby nieprzyjaciela przełamania naszych linii pod Lathi ku wschodowi, nie powiodły się.

 

Dziennik Śląski, 30-04-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.