Natarcie jazdy na rowy strzeleckie

Nieraz już sprawiono podczas dzisiejszej wojny, że piechota obwarowana w rowach strzeleckich nie dopuści do siebie jazdy, choćby ta co koń wyskoczy puściła się do natarcia. Kartaczownice czyli strzelby maszynowe, ustawione w rowami strzeleckimi, mogą zasypać cale pole przed niemi gradem kul tak gęstym, że ani jeden jeździec do tych rowów dopaść nie zdoła. To właśnie na obrazku widać, co się dzieje z konnicą podczas takiego natarcia.

Tylko piesi żołnierze, czołgając się po ziemi, lub przebiegając po kilkanaście kroków, aby znów paść na ziemię i okopać się naprędce, mogą z wielkim trudem dotrzeć do rowów nieprzyjacielskich, i to nie wszyscy i nie zawsze. Kartaczownice, strzelające po 800 razy na minutę, są straszliwą bronią, która ma wielkie znaczenie w dzisiejszej wojnie.

Gazeta Świąteczna, 28-04-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.