Zapomogi dla osób należących do wojska

W misteryum wojny rozporządza znów środkami etatowymi w ograniczonej mierze, które potrzebne są jako zapomogi na konieczne potrzeby oficerów, urzędników, podoficerów i wojska. Także powołani do wojska nieczynni oficerowie, nadto należący do rezerwy, do obrony krajowej i pospolitego ruszenia, oraz urzędnicy odwolalni czerpią z tego funduszu. Wnioski o udzielenie zapomogi, także gdy chodzi o ruchomych należących do wojska, trzeba drogą służbową przesłać odnośnym zastępczym komendom generalnym, generalnej inspekcyi dla spraw komunikacyi wojskowej, generalnej inspekcyi korpusu inżynierów i pionierów, szefowi zastępczego sztabu generalnego armii, komenderującemu generałowi sił lotniczych,

komendzie korpusu kadetów, generalnej inspekcyi artyleryjskich szkół strzelniczych, wnioski zaś dotyczące podwładnych ministerstwa wojny, odnośnym działom ministerstwa wojny. Podania winny być zwięzłe i dostatecznie uzasadnione. Podać trzeba bliższe szczegóły o stanie rodziny, o liczbie i wieku dzieci, o dochodach w czasie pokoju i wojny, o możliwych dochodach prywatnych i o majątku prywatnym. Podane szczegóły należy, o ile można, udowodnić. Wobec szczupłości środków i liczby uczestników nadzwyczaj rozszerzonej w stosunku do czasów pokojowych można podania uwzględnić tylko wtedy, jeśli chodzi o poważne potrzeby gospodarcze. Wnioski o zapomogę nic odpowiadające temu założeniu zostaną odrzucone jako niezdatne do przedłożenia. Wniosków o uchwalenie zapomogi celem zwrotu zwolnionych należności nie uwzględni się.

Dziennik Śląski, 17-04-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.