Na froncie zachodnim.

BERLIN, 15.4. Biuro Wolffa donosi: Podczas komunikowanego już przedsięwzięcia, podjętego w nocy, dn. 14 b. m. na południe od St..Mihiel, zdobyto szturmem większą część stanowisk amerykańskich, położonych na wschód i na poludnio -wschód od Maizay, na prawym brzegu Mozy. Mocno obsadzona główna linja obronna wzdłuż szosy St. Mihiel Rouvreis po zaciętych walkach, została po większej części zwinięta przez wroga. Prócz utraty jeńców, poniósł nieprzyjaciel bardzo ciężkie straty krwawe. (WAT).

 

ZURYCH, 15.4. „Zuricher Post" donosi: W swej ostatniej nocie komunikuje Agencja Havasa, że Niemcy w swej ofensywie nad Lys odnieśli ogromne sukcesy. Jak się zdaje, wróg planuje kontynuować w dalszym ciągu ofensywę przeciwko Dunkierce. (WAT).

 

Nowa Gazeta, 16-04-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.