Ostrzeliwanie Paryża

Z Lugano donoszą: Z doniesień pism francuskich widocznem jest, że ludność Paryża poczyna uznawać, iż ostrzeliwanie stolicy nie jest żadnym blufem, ani też wypadkiem przemijającym, jak to prasa i władze twierdzą dla uspokojenia ludności, lecz że chodzi tu rzeczywiście o bombardowanie oblężnicze. Obecnie więc już i uboższa ludność opuszcza miasto. Napływ odjeżdżających na dworcach jest tak wielki, że liczba wyznaczonych pociągów umyślnych trzeciej klasy nie wystarcza dla transportu uciekinierów.

Zarządy dworców francuskich na stacyach granicznych oznajmują przez plakaty, że aż do dalszego rozporządzenia nie wydają biletów kolejowych do Paryża.

Dziennik Śląski, 14-04-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.