Komunikat turecki.

Tureckie sprawozdanie z Palestyny donosi jeszcze z 23. III.: Nieprzyjaciel atakował po przygotowaniu działowem pod Amurie. Przejściowo zajął on wzgórze, położone na północ od tej miejscowości, następnie odrzucił go szybko podjęty kontratak, tak iż pozycje nasze bez zmian pozostały w rękach naszych. Dn. 23. 3. był ogień działowy znowu na całym prawie froncie ożywiony, częściowo wzrósł on do większej silu. Baterje nasze odpowiadały z dobrem skutkiem. Na wschód od drogi do Nablus także ogień piechoty i karabinów maszynowych.

Większych działań piechoty nie było. Patrole nieprzyjacielskie chcące uderzyć w rozmaitych miejscach frontu, odpędzono ogniem. Własne patrole miały powodzenie. Nad Jordanem podjał był przeciwnik dn. 22. 3. ataki maskowane i próby przeprawienia się, nie zdołał się jednakże usadowić na wschodnim brzegu.

 

Na innych frontach jest położenie niezmienione. Latawiec nieprzyjacielski, o którego zestrzeleniu donoszono 22. 3. zestrzelony został przez wicefeldfebla Dele Mal i Oben Bassrił.

 

Kurjer Poznański, 28-03-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.