Powołanie 18-letnich uczniów szkół średnich

Urzędowo ogłaszają:
Przy ostatnim przeglądzie uznani za zdolnych do służby z bronią pospolitacy urodzeni w roku 1900, którzy w roku szkolnym 1917/18 zapisali się do piątej lub wyższej klasy szkoły średniej czy też jakiegokolwiek innego jej równego zakładu naukowego jako uczniowie zwyczajni lub prywatyści, zarówno jak ci wszyscy, którzy mogą wykazać naukowe uzdolnienie uprawniające ich do korzystania z udogodnień przysługujących jednorocznym ochotnikom, a przydzieleni zostali do wspólnego wojska, mają się stawić do szeregu w piątek, 15 b. m. o godz. 7 rano.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-03-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.