Ataki lotnicze na Londyn i Dover.

Londyn, 17 lutego. Urzędowe doniesienie biura Reutera opiewa: Około sześć nieprzyjacielskich samolotów zbliżyło się wczoraj wieczorem około godziny 3/410 do ujścia Tamizy i wykonało atak na Londyn. Atakujące statki odpędzono, z wyjątkiem jednego, który szybując wzdłuż rzeki dostał się ponad miasto i w dzielnicy południowo-zachodniej zrzucił jedną jedyną bombę. Bomba ta zburzyła jeden dom, grzebiąc, wśród gruzów jednego oficera kalekę, jego żonę, i dwoje dzieci. Kilkanaście dalszych bomb zrzucił; atakujący w drodze powrotnej we wschodnich przedmieściach. Nie doniesiono jednak ani o szkodzie znaczniejszej, ani o stratach.

 

O godz. 3/411 podjęto atak na Dover, który jednak; został odparty. Kilka bomb zrzucono na otwartem; polu. Nasi lotnicy zawikłali nieprzyjaciela w walki. Jeden z naszych lotników stoczył walkę ponad wybrzeżem Kentu, wkrótce zaś potem widziano z brzegu; jak wielki nieprzyjacielski samelot runął w morze. Sprawozdania o wyrządzonych szkodach i stratach dotąd nie nadeszły, zdaje się jednak, te są one nieznaczne tylko.

 

Dziennik Śląski, 21-02-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.