Walki w Ukrainie.

(wtb.) Doniesienie petersburskiej agencyj telegraficznej z dnia 18. lutego: Walka pod Kijowem była zacięta. Kijów został ostatecznie zajęty rzez wojska rewolucyjne.

Telegram z Moskwy oświetla straszliwe wypadki przed zajęciem Kijowa. Nad miastem wisiała gęsia chmura dymu. Cała artylerya bolszewików brała udział w walce. Na wszystkich miejscach wywyższonych oraz na prawym brzegu rzeki ustawione były działa; przeszło 200 paszczy ogniowych stanęło do pracy. Październikowe wypadki w Moskwie bledną wobec wypadków w Kijowie. Główna walka toczyła się w okolicy Pieczar, głównego punktu zbornego wojsk ukraińskich. Opowiadają, że oficerowie; aspiranci oficerscy przyłączyli się do Ukraińców. Według doniesień bolszewickich walczyli w szeregach Ukraińców rumuńscy, angielscy, belgijscy i francuscy oficerowie. Wielu mnichów zgłosiło się na ochotników.

 

Dziennik Śląski, 21-02-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.