Sprawozdania niemieckie.

(wtb.) Główna kwatera. 16-go lutego. Wojna na zachodzie. W niektórych odcinkach czynność artyleryi. która zaostrzyła się nad wieczorem w Szampanii. pomiędzy Tahure a Ripont.

Mniejsze przedsięwzięcia naszej piechoty we Francyi i na wschód od St. Mihiel miały powodzenie. Z innych widowni walk nic nowego.

(wtb.) Główna kwatera. 17-go lutego. Wojna na zachodzie. Front general-feldmarszalka następcy tronu Ruppprechta bawarskiego. We Flandryi i Artois częstokroć ożywiająca walka ogniowa.

W mniejszych przedsięwzięciach piechoty pod w Cherisy i na południe od Marcelong przywiedziono jeńców.

Front niemieckiego następcy tronu i ksiecia Albrechta wyrtemberskiego. Pod Tahure i Ripont, na wschodnim brzegu Mory i w Sundgau od czasu do czasu wzmo-żona akcya bojowa.

Nasi lotnicy zaatakowali ostatniej nocy bombami Londyn. Dover. Dunkierkę jako też nieprzyjacielskie siły morskie nad francuzkiem wybrzeżem północnem.

 

Wojna na wschodzie. Wielkorosyjski front. Zawieszenie broni kończy sie 18-go lutego o godz. 12 w południe.

 

Z innych widowni walk nic nowego.

 

Pierwszy generalny kwatermistrz

Ludendorff.

 

Dziennik Śląski, 19-02-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.