Oficerowie armii gen. Muśnickiego w Krakowie

W dniu wczorajszym przejechali przez Kraków znajdujący się w drodze do obozu jeńców wojennych do Niemiec, trzej oficerowie armii generała Muśnickiego, którzy, ufając zastrzeżonej przez zawarty pomiędzy Niemcami a Rosyą traktat rozejmowy możności przekroczenia granicy, zaopatrzyli się w odpowiednie przepustki i udali się do Królestwa w celu odwiedzenia swych krewnych, nie przewidując oczywiście aresztowania ich i odesłania do obozu jeńców.
Oficerom tym pozwolono w towarzystwie oficera pruskiego zwiedzić Kraków.


Oficerami tymi są: Artur Jurkiewicz, lotnik, Zygmunt Twardowski z 3-go pułku strzelców i Feliks Stanisław z 2-go pułku strzelców.
Jak informowali wymienieni oficerowie, taki sam los spotkał i wśród podobnych okoliczności jeszcze 40 żołnierzy Polaków z armii Muśnickiego.
Oficerowie ci prosili o interwencyę polskich czynników politycznych u rządu w celu uwolnienia ich z obozu jeńców, w którym ze względu na legalny całkiem wyjazd do krewnych nie powinni byli się znaleźć.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-02-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.