W wojsku polskiem walczą także Amerykanie.

Berlin, 9 lutego.

Sztokholmska „Telegrafen Union" donosi, że w pażdzierniku ub. r. przybyła do Rosyj misya, złożona z 1000 Amerykanów, którzy wcieleni zostali do oddziałów armii rosyjskiej dla propagandy wojennej.

Wobec znikany położenia politycznego w Rosyi ta amerykańska mita weszla w całości w ślad wojska polskiego i popiera ja zarówno czynnie jak i swymi znacznymi środkami pieniężnymi.

 

Ignacy Paderewski — sekretarzem pułk. House.

W chwili obecnej objął także szczególnie wa: inc zadania mistrz Ignacy Paderewski, mianowany teraz sekretarzem pułkownika House, powiernika prezydenta Wilsona.

Ignacy Paderewski osiadł obecnie na stałe w Waszyngtonie i jest obecnie kierownikiem amerykańskiego biura dla spraw polskich.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-02-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.