Koniec wojny z Rosyą. Ziemia Chelmska i Podlasie przyznane Ukrainie.

Wiedeń, 11 lutego.

Biuro korespondencyjne donosi z Brześcia litewskiego pod datą 10 bm.:

Komisya niemiecko-austro-wegiersko-rosyjska, utworzona dla omówienia kwestyi politycznych odbyła wczoraj i dzisiaj posiedzenia. Na posiedzeniu dzisiejszem przewodniczący delegacyl rosyjskiej z polecznia swego rządu zakomunikował, że Rosya zrzekając się formalnego traktatu pokojowego uznaje stan wojenny za zakończony i zarządza zupelną natychmiastową demobilizację sił zbojnych rosyjskich.

 

Ta sytuacya pociąga za sobą potrzebą dalszej dyskusyi między mocarstwami czwór przymierza a Rosyą co do ułożenia wzajemnych stosunków dyplomatycznych, konsularnych, prawnych i gospodarczych.

 

Trocki wskazał, że dyskusya ta odbywać się będzie przez bezpośrednie porozumiewanie między rządami i przez znajdujące się w Petersburgu komisye mocarstw czwórprzymierza.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-02-1918 (Foto.: Praca: tygodnik polityczny i literacki, ilustrowany, 27-01-1918)

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.