Zwycięski pochód armii polskiej

Berlin, 7 lutego.
Pisma berlińskie zamieszczają następ, telegram "Agencyi Telegraficznej" ze Sztokholmu:
Według ostatnich doniesień, jakie nadeszły do Sztokholmu, maszerują wojska polskie zwycięsko na Smoleńsk. Armią dowodzi generał Dowbor-Muśnicki. Kilkanaście tysięcy żołnierzy polskich stoi pod rozkazami generał-majora Ostapowicza. Trzecia bardzo silna część wojsk polskich pozostaje pod rozkazami generał-majora Leśniewskiego. Ci trzej polscy generałowie, dotąd generałowie armii rosyjskiej, koncentrują swe wojska celem podjęcia decydującej walki z bolszewikami. Krylenko przed swem aresztowaniem wysłał nowe posiłki w sile 59.000 żołnierzy przeciw Polakom.

Wojska polskie, rozdrażnione do ostateczności

ostatniemi drakońskiemi zarządzeniami Krylenki i nie chcące bezwarunkowo brać udzialu w wewnętrznych walkach rosyjskich, obsadzają miejscowość za miejscowością i pędzą pobitych Rosyan coraz głębiej w głąb kraju. Część armii bolszewików pobitej w Mohilewie, uciekła do Smoleńska, dokąd miała się przenieść główna kwatera Krylenki, nie miała już jednak na to czasu.

Podczas gdy wojska polskie pod rozkazami generałów: Leśniewskiego i Muśnickiego otoczyły ze wszystkich stron Mohylew szalała we wnętrzu miasta dzika walka między ułanami krechowickimi, stacyonowanymi w Mohylewie, a bolszewikami. Biorące udział w walkach dwie dywizye wojsk bolszewickich, musiały się wreszcie poddać Polakom.
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-02-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.