Komunikat niemiecki.

Berlin. (Biuro Wolff). Wielka kwatera ogłasza 7 lutego:

Zachodni teren wojny:

W pobliżu wybrzeża toczyła się po południu walka arteleryjska. Oddziały naszej piechoty przywiodły jeńców z walk na polu przed pozycyami w Artezyi oraz z podjazdu wykonanego na zachód od Zandwoorde. Angielska artylerya ponownie była czynną wieczorem po obu brzegach Skarpy i na zachód od Cambral. Atak francuski w Szampanii nie udal się. W obszarze Mozy utrzymywała się przez dzień czynność artyleryi w związku z pomyślnym dla nas wywiadem, wykonanym na południowy zachód od Ornes. Wicefeldfebel Esswiln zestrzelił w ciągu ostatnich trzech dni sześć nieprzyjacielskich samolotów.

 

Z innych widowni wojny nie doniesiono nic nowego.

Pierwszy generalny kwatermistrz Ludendorff.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-02-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.