Walki w Finlandji.

STOKHOLM, 8.2. Podług telegramu z Helsingforsu. centralny komitet marynarski w Helsingforsie poczynił przygotowania w celu. wystania do zatoki.Botnickiej kilku torpedowców i wielkiego krążownika, stojących na kotwicy w Sweaborgu. Ma to uniemożliwić dowóz broni dla gwardii białej w północno-zachodniej Finlandii, a jednocześnie będzie to przyjściem z pomocą miastom nadbrzeżnym. zagrożonym przez wojska mieszczańskie. (WAT.)

 

STOKHOLM, 8.2. Finlandzka Biała Gwardia opanowała teraz ostatecznie miasto Torneo. Część oddziału rosyjskiego, znajdującego się w mieście, wzięto do niewoli. Reszta zbiegła. Rosyjski komisarz, który próbował uciec, wraz z personelem poselstwa rumuńskiego, został wykryty i na miejscu zastrzelony. Miasto Kenii podobno opuszczone zostało przez żołnierzy rosyjskich. Finlandia północna znajduje się obecnie w rękach finlandzkich. kolei żelaznej od Torneo do Haapamsdki można już wznowić ruch normalny.

 

Nowa Gazeta, 09-02-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.