Komunikat niemiecki.

Berlin. (Biuro Wolfta). Wielka kwatera ograna stycznia:

Zachodni teren wojny:

Grupa wojsk ks. Ruprechta: Niektóre odcinki we Flundryi i na południowy zachód od Cambrai stały niekiedy pod gwałtownym ogniem. O zmierzchu angielskie kompanie zaatakowały na wschód od Bullecourt, lecz zostały odparte.

 

Grupa wojsk ks. Albrechta: W Sungawii rozegrała się wieczorem żywa walka artyleryjska, która po spokojnej nocy dziś rano znów odżyła.

 

Front macedoński: Między jeziorem Ochrida Prespa, w łuku Czarny, tudzież między Wardarem a jeziorem Dojran żywa działalność artyleryjska. Niemieccy strzelcy wykonali wypad wywiadowczy na rowy nieprzyjacielskie na zachód od jeziora Prespa, dotychczas bronione przez Rosyan i przyprowadzili stamtąd nieco jeńców Francuzów.

 

Włoski teren wojny.

Przez caly dzień wykonywał nieprzyjaciel napady ogniowe na Monte Asoione i na odcinek Hiawy na północ od Vidor. Także w nocy walka ogniowa była żywą.

 

Pierwszy generalny kwatermistrz Ludendofff.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-01-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.