Anglia wobec inwazyi niemieckiej?

Na zebraniu ochotników motocyklistów w Londynie lord French wypowiedział znamienne słowa :
„Nie możemy powiedzieć, czy naszą najbliższą niespodzianką nie będzie inwazya do Anglii. Wojna od sierpnia 1914 do ostatnich dni była szeregiem niespodzianek dla wrogów i dla przyjaciół. Wszyscy przeżyliśmy największe niespodzianki.
Znaną wam jest ostatnia, może największa, mianowicie to,

co się dzieje we Włoszech północnych.
Jest rzeczą stanowczo możliwą, że przeżyjemy jeszcze jedną niespodziankę, t. j. inwazyę. Życzę sobie, abyście zrozumieli, że jest ona stanowczo w zakresie możliwości, a stąd wynika dla nas, że musimy się na wszystko przygotować".
Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-11-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.