Francuski komunikat urzędowy.

8/XI w południe.

Paryż, 9.11. W ciągu nocy wykonali Francuzi dwa ataki: jeden - na rowy niemieckie na północ od Reims, drugi w dolinie Woevre'y na wschód od Meuilly; przyprowadzono jeńców. Potwierdza się, że atak francuski na stanowiska niemieckie pod Schtmhelz w górnej Alzacji zadał nieprzyjacielowi ciężkie straty. Liczba jeńców. przyprowadzonych przez oddziały francuskie. wynosi 120, w tej liczbie 2 oficerów. Ponadto wiele materiału wojskowego, którego dotychczas nie zdołano zliczyć. Z reszty- frontu niema nic do doniesienia.

 

8/XI wieczorem.

Paryż, 9.11. Ożywione walki artyleryjskie na całym froncie na północ. od Mozy w odcinku Corbony i w górnej Alzacji w okolicy Seppeis. Z reszty frontu niema nic do doniesienia.

W nocy z dnia 6 na 7 b. m. zrzuciły francuskie eskadry lotnicze 2300 kgr. materiałów wybuchowych na dworce kolejowe: Thenrult. Certemarek, Roulers i Lichtervelde.

 

Nowa Gazeta, 10-11-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.